MP DENT, s.r.o.

MUDr. Milada Páclová

Praktický zubní lékař s osvědčením ČSK

-------------------------------------------------------------
!!! Epidemie COVID19 - aktuální informace !!!
-------------------------------------------------------------

 

 Více informací zde...

Co je Parodontitis?

Parodontoza = Parodontitis...

Onemocnění zubního lůžka, dříve nazýváno parodontozou, je zapříčiněno zánětem v oblasti zubního kořene. "Parodont" znamená "kolem zubu" a záněty bývají v lékařství označovány koncovkou "itis". Správné označení zní tedy "parodontitis". Dá se označit za téměř národní nemoc, každý druhý dospělý je jí zasažen.

Při parodontitidě hrozí ztráta zubu...

Parodontitis vede k pomalému odbourávání zubního závěsného aparátu. Jedná se o zánětlivé onemocnění struktur nacházejících se kolem zubu, které je vyvoláno bakteriálními povlaky. Začíná jako zánět dásní a postupně přechází na celý závěsný aparát zubu. Pokud není onemocnění včas ošetřeno, vede ke ztrátě kosti, zvýšené pohyblivosti a vypadávání zubů.

 

Jak vzniká Parodontitis?

Bakterie útočí...

Zubní lékařství pokročilo hodně kupředu. Ví se, že praktický každý ústup dásní je způsoben usídlením bakterií v plaku na povrchu zubů. Zubní plak je měkký, tuhý, lepivý povlak. Vedle bakterií a produktů jejich látkové výměny, se plak skládá ze zbytků potravy, stržených epitelových buněk, buněčných zbytků a složek slin. Hlavní složkou jsou přesto bakterie, které způsobují zmiňovaný zánět dásní a později všech struktur kolem zubu. Nelze jej odstranit vodním sprejem, ale pouze mechanicky. Důkladnou péčí o zuby se dá usídlení a pronikání bakterií zabránit. Pokud však neléčený zánět dásní postoupí až na nižší struktury závěsného aparátu zubu, vzniká permanentní zánět. Tento zánět může být ošetřen v současnosti velmi jednoduše, jelikož nové metody umožňují Vašemu lékaři, aby Vám zuby vyčistil i pod dásněmi. Jen v těžkých případech a při pokročilých onemocněních musí být nasazena antibiotika a provedena chirurgická léčba. Nenechte to tak daleko dojít! Včasné ošetření může dnes být provedeno rychle a šetrně. Nové technologie totiž umožňují téměř bezbolestné ošetření.

 

Šetrné ošetření Parodontitis?

Minimálně bolestivá léčba přístrojem VECTOR...

Nový postup při šetrném ošetření parodontitidy se jmenuje metoda VECTOR. Zubní kořeny jsou jemně a citlivě čištěny ultrazvukovým nástrojem, nedochází k jejich poškrábání ani obrušování. Přídavný bílý leštící prostředek, podobný zubní pastě, se postará o to, aby povlaky a bakterie byly odstraněny a kořen zůstal hladký. Nástroje, které se pohybují ultrazvukovou rychlostí, dosáhnou spolu s jistou medicínskou tekutinou velmi intenzivního účinku. Při metodě VECTOR se používá jemných nástrojů, které pracují šetrně, rovnoběžně s povrchem zubu. Současně je přiváděna k zubu výplachová tekutina a dochází k opatrnému čištění. Po ošetření nejsou žádná omezení a po krátké době můžete opět jíst i pít.


Šetrně vyčistit zuby pod dásní - to dokáže jen zubní lékař !!!

Po prvním ošetření jsou prováděny pravidelné kontroly a nové bakterie cíleně odstraňovány. Tak může Váš zubní lékař podle stupně onemocnění toto buď zlikvidovat nebo dostat do klidového stádia. V jednotlivých případech musí dojít k opětovnému čištění. Vy sami však musíte přispět k úspěchu pravidelnou ústní hygienou a důkladnou péčí o zuby, čímž zabráníte novému zánětu. Společně se svým zubním lékařem si můžete uchovat zdravý chrup.

 

Zpět na přehled služeb...

Rychlý kontakt

774 413 776

 

 Více kontaktů

Aktuální dovolená

Běžná
ordinační
doba
...


 Více informací

Počasí v Havířově

28. září 2023 (ČT)