MP DENT, s.r.o.

MUDr. Milada Páclová

Praktický zubní lékař s osvědčením ČSK

-------------------------------------------------------------
!!! Epidemie COVID19 - aktuální informace !!!
-------------------------------------------------------------

 

 Více informací zde...

Stomatologická protetika se zabývá doplněním a náhradou chybějících zubů a přilehlých tkání. Dle charakteru a rozsahu defektu zhotovujeme buď fixní nebo snímací protetické práce (výrobky).

 

Fixní výrobky protetické stomatologie

Estetická keramická fazeta

Zubní fazety jsou tenké plátky keramického nebo kompozitního materiálu, které dokáží zlepšit estetiku zejména v předním, tedy nejviditelnějším, úseku chrupu (barva, tvar či jiné nepravidelnosti v postavení zubů).

Korunka

Zubní korunka je náhradou částečně postižené korunkové části zubu. Zhotovíme pro Vás korunky celokovové, fasetované, pryskyřičné, metalokeramické nebo celokeramické.

Můstek

Můstky kompenzují ztrátu jednoho či více zubů překlenutím mezery za pomocí mezičlenu připojeného většinou ke korunkám, které jsou nasazeny na pacientových zubech.

Kořenová nástavba

Kořenové nástavby slouží k náhradě odlomené korunkové části zubu, na které pak můžeme dále připevnit v laboratoři zhotovenou korunku. Tato nástavba může být buďto odlitá z kovu, nebo zhotovena novější metodou z prefabrikovaných skelných vláken pro rychlé ošetření v jedné návštěvě.

Pracujeme například s čepy DT Light Post:
  • Speciální čepy se skelnými vlákny, které jsou upraveny přesně podle anatomie Vašeho zubu
  • Vyznačují se stejnými fyzikálními vlastnostmi jako přirozený zub - vysoká pevnost v ohybu, elasticita podobná dentinu, velká odolnost vůči únavě
  • Dvojí konicita odpovídá anatomii zubu po vypracování kořenéhového kanálku, díky tomu je ošetření šetrné k zubním tkáním a rychlé

 

Snímací výrobky protetické stomatologie

Tyto práce se vyrábějí v případech, kdy již z různých důvodů není možné zhotovit fixní práci. Dle rozsahu defektu se tyto náhrady dělí na částečné a celkové. Mohou být vyrobeny buď klasicky z pryskyřice a kovu, nebo též novými postupy z různých pružných materiálů. Příjemnou a moderní variantou je pro pacienty možnost tzv. pružné protézy z materiálu DEFLEX M10 XR.

DEFLEX

DEFLEX představuje novou alternativu v estetice pružných dentálních náhrad. Umožňuje zubním lékařům nabízet svým pacientům vysoce kvalitní výrobek, a to zejména zásluhou fyzikálně-chemických vlastností nové vylepšené pryskyřice a precizní technologií vstřikování. Díky možnosti tenkého provedení této pryskyřice a její translucenci dochází k přirozenému vzhledu a umožňuje, aby se náhrada perfektně přizpůsobila, splynula s dásňovou tkání a byla tak prakticky nepostřehnutelná.

Charakteristika DEFLEXu:
  • Estetické – bez kovových spon, díky přirozené průsvitnosti náhrada splývá s dásňovou tkání a zuby
  • Funkční – optimální rovnováha mezi pružností a pevností, volnost designu
  • Odolné – v běžných podmínkách používání odolné proti pádům a nárazům
  • Hypoalergenní – neobsahuje volný monomer
  • Lehké a komfortní – specificky nízká hmotnost materiálu, může být vyrobeno velmi tenké, umožňuje pacientům udržet správnou fonetiku

 

Zpět na přehled služeb...

Rychlý kontakt

774 413 776

 

 Více kontaktů

Aktuální dovolená

Běžná
ordinační
doba
...


 Více informací

Počasí v Havířově

6. října 2022 (ČT)